Najnowsze artykuły

Organizowanie komody dla dziecka

Zorganizowanie komody dla dziecka to świetny sposób, aby utrzymać niezbędne rzeczy dziecka w jednym miejscu. Niezależnie od tego, czy są to ubrania...

Czytaj Więcej
Jak urządzić biuro?
13 października 2022
Modne kolory do kuchni w 2022 r.
13 października 2022
Jak zaprojektować nowoczesną...
11 października 2022

Sypialnia w stylu loftowym - inspiracje

Projekt sypialni w stylu loftowym to połączenie elementów vintage i nowoczesnych. Meble powinny być proste, ale funkcjonalne. Zamiast dużej, nieporęcznej szafy, wybierz mniejsze szafki i wieszaki na zawiasach. Dobrym wyborem na przechowywanie są również szuflady i wnęki pod schodami. Sama platforma łóżka powinna być w jasnych kolorach, a ty możesz użyć tkaniny lub skóry, aby ją ubrać. Możesz też uwzględnić duży telewizor zamocowany wysoko na ścianie.

Sypialnia w stylu loft - porady i inspiracje

Projektując sypialnię w stylu loftowym, chcesz wykorzystać otwartą przestrzeń i uniknąć ciasnych przestrzeni. Można to osiągnąć poprzez zastosowanie otwartego planu lub podzielenie obszaru za pomocą niestandardowych projektów. Zdjęcie sypialni w stylu loftowym ilustruje podział obszaru i wykorzystanie niestandardowych projektów.

Przy wyborze podłogi, naturalne drewno lub beton jest idealnym wyborem, ale można również użyć podłogi laminowanej, która daje uroczą imitację naturalnych materiałów. Możesz również użyć gołych ścian, kominka lub imitacji ścian z cegły, aby wzmocnić wygląd loftu. Twoja sypialnia może mieć nawet "loftowy" sufit, który zwykle powstaje z betonowej płyty lub sufitu z desek.

sypialnia loft

Jednym z najlepszych sposobów na wykorzystanie sypialni w stylu loft jest włączenie do niej małej przestrzeni roboczej. Jeśli przestrzeń jest ograniczona, rozważ wykorzystanie miejsca, które ma wysokie sufity. W ten sposób nie będziesz musiał cisnąć zbyt wielu mebli pod łóżkiem. Będziesz miał dużo miejsca do poruszania się i nadal będziesz miał elegancką przestrzeń.

Możesz również dodać łóżko na poddaszu do swojego salonu, aby dodać więcej miejsca. Podwoi się jako miejsce do siedzenia dla dzieci, a nawet domowe biuro. Jeśli masz miejsce, możesz zainstalować biurko i krzesło na szczycie łóżka. Możesz również wykorzystać przestrzeń na mały regał lub inne elementy organizacyjne.

sypialnia na poddaszu

Projekt sypialni na poddaszu może również działać dla małego domu. Jeśli przestrzeń jest wystarczająco duża, można nawet zbudować drugą kondygnację. Sypialnia na poddaszu może zawierać wygodne łóżko i szafki nocne. Prowizoryczna szafa może być zainstalowana, jak również. Jeśli masz miejsce, możesz również dodać ścianę galerii i rośliny doniczkowe. Świetlik w suficie zapewni dodatkowe oświetlenie. Oświetlenie jest ważnym elementem w pomieszczeniu w stylu loftowym. Wiele z tych domów ma wysokie sufity, więc oświetlenie powinno być dokładnie przemyślane.

Sypialnia w stylu loftowym dla dzieci 

Sypialnia dla dzieci w stylu loftowym to świetne miejsce, w którym Twoje dziecko może pokazać swoją najdzikszą fantazję. Niemniej jednak należy uważać, aby nie przytłoczyć pokoju dziecka zbyt dużą ilością jaskrawych kolorów, zwłaszcza w sypialni. Zamiast tego powinieneś użyć jasnych kolorów i neutralnych odcieni. Możesz również użyć szklanego fotela zwisającego z sufitu jako głównego akcentu. Sypialnia w stylu loftowym jest najbardziej odpowiednia dla dzieci, jeśli są one w stanie bezpiecznie się bawić.

pokój dziecięcy w stylu loftowym

Łóżko na poddaszu to w zasadzie łóżko piętrowe, bez dolnej pryczy. Przestrzeń pod łóżkiem jest często wykorzystywana do przechowywania lub jako miejsce do zabawy. Możesz nawet przechowywać pod nim domek do zabawy lub zabawki. Łóżko na poddaszu jest również świetnym rozwiązaniem dla kawalerki, jeśli mieszkasz w małej przestrzeni.

Zalety i wady sypialni w stylu loftowym

Sypialnie w stylu loftowym są nie tylko funkcjonalne, ale wyglądają bardzo fajnie. Styl ten jest pociągający i może być zastosowany do każdego pomieszczenia w Twoim domu, pomimo jego wielkości. Niezależnie od tego, czy planujesz sypialnię dla siebie, czy dla swoich dzieci, istnieje projekt w stylu loftowym, który może pracować dla Ciebie. Najlepszą częścią sypialni w stylu loft jest to, że można ją połączyć z innymi częściami domu, aby dodać unikalne elementy do swojej sypialni.

funkcjonalna sypialnia

Projekty wnętrz w stylu loftowym są w dużej mierze osobiste, dlatego ważne jest, aby wybrać styl, który odpowiada Twojemu gustowi. Może być elegancki lub funkcjonalny, w zależności od użytych materiałów i ilości personalizacji, jaką jesteś skłonny mu nadać. Po prostu pamiętaj, aby uwzględnić kilka unikalnych elementów. Właściwe połączenie jasnych kolorów i unikalnych mebli da ci pokój, którego pragniesz.

Największą wadą projektu sypialni w stylu loftowym jest brak prywatności. Ponieważ pokoje na poddaszu są zwykle otwarte na salon, wiele osób uważa to za niekomfortowe. Aby zwalczyć ten problem, niektórzy ludzie dodają ściany działowe i drzwi. W innych przypadkach mogą dodać drzwi, które oddzielają salon od sypialni.