Najnowsze artykuły

Organizowanie komody dla dziecka

Zorganizowanie komody dla dziecka to świetny sposób, aby utrzymać niezbędne rzeczy dziecka w jednym miejscu. Niezależnie od tego, czy są to ubrania...

Czytaj Więcej
Jak urządzić biuro?
13 października 2022
Modne kolory do kuchni w 2022 r.
13 października 2022
Jak zaprojektować nowoczesną...
11 października 2022

Drewniany zagłówek - Zrób to sam!

Odpłyń w słodkie sny z deską rozdzielczą inspirowaną drewnem dryfującym. Ten projekt DIY wnosi do sypialni rustykalno-szykowny wygląd i jest zaskakująco prosty do wykonania. Wystarczy zabejcować sosnowe deski na trzy różne odcienie lazury i przybić drewno do ściany.

My zdecydowaliśmy się na czarną lazurę do naszego projektu, ale możesz również użyć jaśniejszych odcieni, aby uzyskać bielony wygląd. Wymiary naszego projektu zostały zaprojektowane tak, aby pasowały do łóżka queen, ale wystarczy dodać lub usunąć deski, aby uzyskać inne rozmiary.

Co potrzebujesz

 • Sosnowe deski (użyliśmy trzydziestu desek o wymiarach 6x12x1/2 cala do wykonania wezgłowia w rozmiarze queen-size)
 • Papier ścierny
 • Czarna glazura (użyliśmy Wood Icing Furniture Glazing Color w kolorze Licorice)
 • Małe plastikowe miseczki (3)
 • Pędzel do bejcy
 • Gwoździe szpilkowe
 • Młotek
 • Poziomica
 • Płyta podkładowa i klej do drewna, opcjonalnie
 • Złota farba
 • Pędzel artystyczny

Krok 1: Szlifowanie i bejcowanie desek

Przesuń łóżko i wszelkie inne meble z drogi. W dobrze wentylowanym miejscu, piasek sosnowe deski aż gładkie. Podziel czarną glazurę na trzy plastikowe miseczki. Następnie użyj wody, aby rozcieńczyć dwa z odcieni, aż będziesz miał trzy różne odcienie. Nałóż równomiernie glazurę na deski za pomocą pędzla do bejcowania i pozostaw do wyschnięcia. Powinieneś mieć mniej więcej taką samą liczbę desek w każdym kolorze.

Rada redaktora: Kup jedną dodatkową deskę sosnową do eksperymentowania. W ten sposób można przetestować różne rozwodnione odcienie glazury, zanim zdecydujesz się na kolor.

Krok 2: Ułóż deski

Ułóż deski we wzór splotu koszykowego na podłodze, upewniając się, że kolory są naprzemienne. Baw się z deskami, aż uzyskasz pożądany wygląd.

DIY drewniana ściana akcentująca, która podwaja się jako headboard

Krok 3: Przymocuj deski

Gdy już sfinalizujesz swój układ, przymocuj deski do ściany za pomocą gwoździ szpilkowych i młotka. Zainstaluj górny rząd desek, sprawdzając poziom jak idziesz, a następnie przejdź do drugiego rzędu, trzeciego rzędu, itd.

Wskazówka redaktora: Aby uprościć proces wieszania, przyklej deski do kawałka płyty podkładowej, a następnie przymocuj jeden kawałek płyty podkładowej do ściany.

Krok 4: Ostatnie szlify

Dla odrobiny blasku, pomaluj krawędzie deski czołowej na złoto. Użyj małego pędzla artystycznego, aby równomiernie nałożyć farbę. Pozostaw do wyschnięcia przed przeniesieniem łóżka z powrotem na miejsce.