Najnowsze artykuły

Dom w stylu skandynawskim - czym się...

Dom w stylu skandynawskim składa się z minimalistycznego projektu z akcentem retro. Zazwyczaj jest on pomalowany w jasnych kolorach, takich jak biały i...

Czytaj Więcej

Jakie płytki do salonu z ogrzewaniem podłogowym?

Mieszkanie, dom czy też biuro możemy ogrzewać na wiele sposób. Bezpośrednim źródłem ciepła może być kominek, grzejniki, piec kaflowy czy też nowoczesne i wygodne ogrzewanie podłogowe. Każdy wybór rodzi pewnego rodzaju konsekwencje. Wybierając grzejniki pozbawiamy się wolnej przestrzeni. Z kolei kominek będzie nam zbierał kurz. Zaś ogrzewanie podłogowe nie ma większych wad i to ono właśnie jest bardzo chętnie wybierane.

Ogrzewanie podłogowe a płytki do salonu

Bez wątpienia ogrzewanie podłogowe jest bardzo ekonomicznym, a jednocześnie jednym z niekłopotliwych sposobów zapewnienia ciepła w naszym domu. Absolutnie cała przestrzeń zarówno ścian, jak i także podłóg pozostaje do naszej dyspozycji. Co więcej pomieszczenia są nagrzewane w sposób równomierny, bez efektu przegrzania się przy grzejnikach oraz także niedogrzania w miejscach, które są od nich oddalone. Kolejnym świetnym argumentem jest naprawdę niska cyrkulacja powietrza oraz także znikome unoszenie się kurzu w ten sposób ocieplanych pomieszczeniach. Co więcej, sam system ogrzewania podłogowego może latem działać jako świetny system chłodzenia.

Teoretycznie niemal każdy rodzaj okładziny będzie idealny do zastosowania na ogrzewaniu podłogowym. Jednak w praktyce, postawić warto na takie rozwiązanie, które będzie świetnie przewodzić ciepło i dzięki temu będzie dbać o kosztową oszczędność.

Na pewno najlepszym wyborem będą ceramiczne płytki do salonu czy też kamień, niż na przykład klasyczny i gruby parkiet bądź wykładzina dywanowa, która działają niczym izolator ciepła. Przekłada się to na znacznie mniejszą efektywność samego ogrzewania, a co idzie za tym - na znacznie większe koszty jego utrzymania.

Poza samą bardzo oczywistą kwestią ekonomiczną, związaną bezpośrednio z przewodnictwem ciepła, bardzo ważna jest także trwałość samej okładziny. Przy zastosowaniu kleju odpowiedniego, wszelkie wahania temperatury nie mają kompletnie żadnego znaczenia dla samej długowieczności płytek ceramicznych. Płytki do salonu na pewno nie ulegają żadnym odkształceniom. Do tego płytki do salonu nie kurczą się, a do tego nie emitują kompletnie żadnych szkodliwych substancji pod wpływem naprawdę wysokiej temperatury.

salon

Płytki do salonu z aneksem kuchennym

Materiały, które są stosowane do wyłożenia podłogi w kuchennych pomieszczeniach kolejną naturalną rzeczy muszą być o wiele bardziej odporne niż te, które są używane w dziennych pokojach. Płytki do salonu, jak i także do kuchni powinny się nie tylko charakteryzować odpowiednimi parametrami, ale także estetyką, którą z olbrzymim powodzeniem będzie można zastosować przy aranżacji salonu. Sprawdź ofertę płytek do salonu na https://modnalazienka.pl/category/salon-64.

Oba te warunki spełniają coraz to popularniejsze gresy. Przypominają one wyglądem klasyczne i ceramiczne płytki do salonu. Różnice widoczne są dopiero przy samym użytkowaniu. Gres jest produkowany z innych materiałów oraz także w innym procesie. Płyty są formowane pod bardzo wysokim ciśnieniem, a później są wypalane. Zapewnia im to twardość odpowiednią oraz także sporą odporność na ścieranie, a także niezmiernie małą nasiąkliwością.

Musimy pamiętać o tym, że płytki w aneksie kuchennym koniecznie muszą być szkliwione, aby zabezpieczyć znacznie lepiej powierzchnię. Pomoże to nam zabezpieczyć posadzkę przez jej zniszczeniem w przypadku wylania substancji mocno barwiących. Każda pani domu wie, że o obecność takich w kuchni jest nietrudno. Dlatego też lepiej będzie dmuchać na zimne.

Sporym zainteresowaniem klientów cieszą się płytki do salonu porcelanowe gresowe. Wyróżniają są na pewno o wiele ciekawszych wzornictwem niż ich odpowiedniki szkliwione - imitować mogą na przykład powierzchnię drewnianą. Wybierajmy je jednak z dużą rozwagą. Porcelanowe gresy są o wiele trudniejsze w samym czyszczeniu oraz przede wszystkim są bardziej śliskie. Tutaj sam problem - co wybrać płytki czy panele raczej jest bardzo łatwy do rozwiązania. W takim miejscu jak salon połączony z aneksem kuchennym płytki do salonu nie mają sobie równych. Płytki w praktyce to rozwiązanie bardzo trwałe. Nie tylko nam pozwalają na wystrojenie niebagatelne wnętrze dzięki sporym rozmiarom płytek, ale także nadają całości modernistycznego oraz także odrobinkę surowego wyglądu. Musimy mieć świadomość, że płytki są w dotyku zimne - jeśli lubimy chodzić po mieszkaniu bądź też po domu boso, to zastanówmy się nad połączeniem właśnie płytek z ogrzewaniem podłogowym. Będziemy zadowoleni z tej decyzji. W naszych "czterech kątach" będzie bardzo przyjemnie oraz także niezmiernie komfortowo.