Najnowsze artykuły

Dom w stylu skandynawskim - czym się...

Dom w stylu skandynawskim składa się z minimalistycznego projektu z akcentem retro. Zazwyczaj jest on pomalowany w jasnych kolorach, takich jak biały i...

Czytaj Więcej

Dobry rozmiar stolika kawowego

Ten niewielki stolik nie tylko wygląda nieproporcjonalnie, ale również źle funkcjonuje. Osoby siedzące na obu końcach sofy musiałyby się nieźle namęczyć, aby wziąć garść popcornu lub sięgnąć po książkę.

Ponadto, ponieważ stolik jest tak mały, jego powierzchnia jest prawie cała pokryta akcesoriami. Niewiele miejsca pozostaje na podstawkę i filiżankę, a tym bardziej na miejsce do oparcia stóp. Stoliki zajmujące tylko jedną trzecią długości sofy są zbyt małe i wytrącają grupę z równowagi.

Zbyt duży

Większy nie zawsze znaczy lepszy. Dobrze dobrany styl tego stolika do kawy nie jest w stanie zrekompensować jego przeskalowanych rozmiarów. Prawie tak długi i tak szeroki jak sofa, raczej konkuruje niż uzupełnia.

Tak długi stolik pozostawia niewiele miejsca na swobodny ruch i nie daje możliwości wyciągnięcia nóg na podłodze. Nawet tablica na blacie wygląda na samotną.

Jeśli wydaje się to właściwe, to prawdopodobnie tak jest. Ale ten średniej wielkości stolik kawowy ma również liczby, które to potwierdzają. Przyjemna równowaga została osiągnięta dzięki temu, że stolik zajmuje około dwóch trzecich długości sofy.

Stolik jest wystarczająco duży, aby odpowiednio zakotwiczyć grupę mebli, a jednocześnie pozostawia miejsce na ruch wokół obu jego końców. Akcesoria wypełniają blat, ale nie są stłoczone, pozostawiając miejsce na filiżankę do kawy lub inne przedmioty codziennego użytku.