Najnowsze artykuły

Dom w stylu skandynawskim - czym się...

Dom w stylu skandynawskim składa się z minimalistycznego projektu z akcentem retro. Zazwyczaj jest on pomalowany w jasnych kolorach, takich jak biały i...

Czytaj Więcej

Kwiaty doniczkowe do łazienki. Jakie rośliny warto wybrać?

Łazienka jest bardzo specyficznym pomieszczeniem przy czym nie tylko ze względu na wysoką wilgotność powietrza, lecz również na stosunkowo wysoką temperaturę. Najczęściej w mieszkaniach i domach to właśnie łazienka jest w tym pomieszczeniu, w którym panuje najwyższa temperatura. Jest to uzasadnione między innymi tym, że po wyjściu z wanny lub spod prysznica można odczuwać lekki chłód. Jednakże nie są to warunki, którym nie mogłyby rozstać rośliny. Istnieje bardzo wiele roślin, które idealnie radzą sobie w warunkach jakie panuję w łazience. Dzięki wybraniu odpowiednich gatunków można uzyskać najlepsze efekty idę w krótkim czasie.

Nowoczesna łazienka pełna zieleni!

Najlepiej rośliny rosną w łazience, kiedy znajduje się tam okno, dzięki czemu do wnętrza trafia naturalne światło. W innym przypadku uprawa roślin w łazience może być trudna lub niemożliwa. Jednakże są także takie gatunki roślin, które radzą sobie doskonale nawet w przypadku, kiedy wnętrze jest stosunkowo ciemne lub oświetlone w większości światłem sztucznym. Bogactwo botaniczne roślin sprawia jednak, że istnieje możliwość wyboru takich gatunków, które są stosunkowo trudne w uprawie, a jednocześnie doskonale radzą sobie w trudnych warunkach, które stwarza im łazienka. Nowoczesna łazienka to nie tylko glazura, a także wyrafinowane elementy architektoniczne. To także życie, rośliny, a także natura. Wprowadzając rośliny do swojej łazienki można znacznie zwiększyć jej walory estetyczne, a także sprawić, że panujące w niej powietrze staje się dużo bardziej korzystne dla zdrowia.

Więcej porad wnętrzarskich znajdziesz na stronie https://ladnydom.pl/

11 najciekawszych kwiatów doniczkowych do łazienki

Jednym z najczęściej wybieranych kwiatów do łazienki jest skrzydłokwiat. Jest to bardzo wyjątkowa roślina, która uwielbia wilgotny powietrze. Co więcej w przypadku zbyt suche powietrze skrzydłokwiat charakterystycznie reaguje przez opadanie liści. Ponadto jest to niezwykle wytrzymała roślina, która poradzi sobie zarówno w jasnych pomieszczeniach jak iw tych nieco ciemniejszych. Tym samym doskonale nadaje się do łazienki. Poza skrzydłokwiatem w łazience idealnie sprawdza się także paproć, gdyż one również doskonale radzi sobie w wilgotnym powietrzu. Ponadto na rynku znajduje się wiele gatunków paproci, przez co z łatwością można dostosować je do swoich gustów estetycznych. Co więcej paprocie mają niskie wymagania pielęgnacyjne, wszyscy są to bardzo wdzięczne rośliny. Calathea to kolejna roślina, która idealnie sprawdza się w łazience. Niestety jej uprawa nie jest prosta, przed co polecane jest ona w szczególności dla osób z większymi umiejętnościami ogrodniczymi. W łazience sprawdzi się również alokazja, zamioculcas, lecz również anturium, monstera, zielistka, kroton, a nawet storczyk.

Roślina doniczkowa w łazience

Modna zieleń do łazienki

Zieleń to kolor niepowtarzalny, jest to kolory natury, który pobudza, wspomaga kreatywność, a ponadto wycisza, relaksuje, a także zmniejsza poziom stresu. Tym samym umieszczając w łazience zielone rośliny można stworzyć niepowtarzalny zakątek, w którym panować będą idealne warunki do Relaksu. Jest to zatem rewelacyjnie rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które uwielbiają siedzieć w wannie i brać długie kąpiele.

Korzyści z kwiatów w łazience

Kwiaty doniczkowe do łazienki mogą nie tylko podnieść walory estetyczne wnętrza, lecz również sprawić, że poprawia się mikroklimat pomieszczenia. Jest to możliwe zwłaszcza w przypadku wyboru takich gatunków roślin jak paproć, skrzydłokwiat, a także mech. Dużym zainteresowaniem podczas aranżacji nowoczesnych łazienek ich cieszy się właśnie mech. Możliwy jest zakup mchów w obrazie, który z łatwością można powiesić na ścianie. Jest to roślina która potrafi oczyszczać powietrze z toksyn, a także innych zanieczyszczeń, a ponadto nie wymaga żadnych działań pielęgnacyjnych. Nie trzeba go nawet podlewać. Co więcej mech skutecznie pobiera wilgoć z pomieszczenia, przez co zapobiega pojawianiu się pleśń oraz grzybów.

Szeroka gama roślin do łazienki 

Szereg wysokiej jakości roślin, które dedykowane są do łazienki sprawiają, że można zaprojektować jej przestrzeń zgodnie ze swoimi potrzebami. Wybierając kwiaty do łazienki należy zwracać w nie tylko na ich preferencje co do stanowiska lecz także potrzeby pokarmowe. Istnieją gatunki kwiatów, które są stosunkowo trudne w uprawie, przed co amatorzy mogą nie poradzić sobie z ich prawidłową pielęgnację. W takich sytuacjach warto zdecydować się na odporne gatunki, takie jak skrzydłokwiat czy paproć.