Najnowsze artykuły

Dom w stylu skandynawskim - czym się...

Dom w stylu skandynawskim składa się z minimalistycznego projektu z akcentem retro. Zazwyczaj jest on pomalowany w jasnych kolorach, takich jak biały i...

Czytaj Więcej

Płytki cersanit Tulisa. Wyjątkowa kolekcja do jasnych przestrzeni

Płytki z kolekcji Tulisa marki Cersanit, są wyjątkowym rozwiązaniem łączącym w sobie tradycję oraz nowoczesność. Utrzymane są one w jasnych barwach, dzięki czemu są w stanie powiększyć optycznie nawet te pomieszczenia, które mają stosunkowo mały metraż. Kolekcja ta nawiązuje również do motywów geometrycznych, świetnie pasujących do nowoczesnych aranżacji i wyróżniających się na tle innych rozwiązań.

Jasne płytki do kuchni: czy takie rozwiązanie się sprawdza?

Płytki cersanit Tulisa, są płytkami utrzymanymi w bardzo jasnych kolorach. Jest to delikatny kolor kremowy, niezwykle jasny i "świetlisty". Wiele osób uważa, że jasne płytki nie nadają się do zbyt wielu pomieszczeń, a już zdecydowanie nie sprawdzają się one we wnętrzach kuchennych. Czy jest to prawdą? Im ciemniejsze płytki, tym ciemniejsze można do nich dobrać również fugi. Tymczasem to zazwyczaj one szybko ulegają zabrudzeniom i dają mało estetyczny efekt. To nie oznacza jednak, że jasne płytki absolutnie nie nadają się do kuchni. Wręcz przeciwnie, coraz więcej osób decyduje się na to, aby zastosować je właśnie w tym pomieszczeniu. Z czego to wynika? Między innymi z tego, że obecnie wiele kuchni ma mały metraż, szczególnie jeśli mówimy o mieszkaniach w blokach. Tam mamy do czynienia z kuchniami o małych oknach i możliwie jak najbardziej zmniejszonym metrażu, aby móc wyegzekwować nieco więcej miejsca chociażby na sypialnię lub też salon. Jest to podejście zupełnie zrozumiałe, jednak tym samym zaciemniamy niestety kuchnię.

Aby nieco uniknąć tego wrażenia, należy urządzić ją w jasnych barwach. Meble mogą być w jasnym kolorze, a blaty mieć barwę naturalnych i jasnych gatunków drewna. Płytki cersanit Tulisa są dla takiego zestawienia idealnym uzupełnieniem. Zastosowanie jasnych fug, wcale nie musi być dla nas swego rodzaju utrapieniem. Warto stosować regularnie odpowiednie środki służące ich czyszczeniu, które zapobiegną zbierania się zabrudzeń w najtrudniej dostępnych zakamarkach. Natomiast jasne płytki cersanit Tulisa, posiadają dość gładką powierzchnię, którą łatwo się myje różnymi środkami czystości.

Geometryczne wzory będą szczególnie dobrze sprawdzać się nad blatem roboczym, podkreślając również to wszystko, co znajdzie na nim swoje miejsce. Natomiast proste płytki z tej serii, można zastosować nad kuchenką, aby jeszcze łatwiej było utrzymać je w należytym porządku.

Płytki te świetnie sprawdzą się również we wnętrzu łazienek. Te pomieszczenia również bywają bardzo trudne pod względem logistycznym, ze względu na swoje małe wymiary. W łazienkach często nie ma również okien lub są one bardzo małe. Dlatego jasne płytki będą w stanie rozświetlić wnętrze i sprawią, że stanie się ono bardziej ciepłe oraz przytulne. To co jest plusem jasnych płytek to bez wątpienia fakt, że są idealnym tłem do ciemnych mebli oraz dodatków. Takie kombinacje kolorystyczne, zawsze świetnie ze sobą współgrają.

Kolekcja Tulisa, marki Cersanit

Płytki cersanit Tulisa, to kolekcja składająca się jedynie z czterech uzupełniających się wzajemnie elementów. Z ich kolorystyką oraz wyglądem, można zapoznać się pod tym linkiem: https://modnalazienka.pl/category/plytki-60?manufacturer=17&collection=600.

W skład wchodzi między innymi METAL silver glossy border, o wymiarach 2 x 60. Płytka w geometrycznym kształcie to cream inserto geo, mająca wymiary 29,7 x 60. Stonowaną płytką bez wzoru jest cream glossy, o wymiarze 29,7 x 60. Całą kolekcję marka Cersanit uzupełniła natomiast o ROYALWOOD brown, w wymiarze 18,5 x 59,8. Jest to płytka, która świetnie sprawdzi się jako przekrycie podłogi. Ta stonowana kolorystyka sprawia, że płytki z kolekcji Tulisa, są ponadczasowe i nadają się idealnie do wnętrza mających bardzo różnorodny charakter. Geometryczny wzór świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach bardzo nowoczesnych, gdzie tego typu kształty odgrywają obecnie naprawdę sporą rolę. Natomiast stonowane płytki bez wzorów, mogą sprawdzić się w łazienkach oraz kuchniach bardzo tradycyjnych, w których nie ma miejsca na przesadne udziwnienia. Oczywiście inwestując w tego typu płytki mamy również pewność, że klasyka będzie bronić się przez bardzo długie lata. Zbyt ekstrawaganckie wzory mogą nam się dość szybko opatrzeć i w związku z tym, staną się dla nas powodem do wymiany całej ceramiki łazienkowej. Jeśli natomiast przez kolejnych kilka, a może nawet kilkanaście lat nie planujemy wymiany płytek, najlepiej jest stawiać na rozwiązania uniwersalne, do których stosunkowo łatwo jest także dobrać różnorodne dodatki i meble.