Najnowsze artykuły

Dom w stylu skandynawskim - czym się...

Dom w stylu skandynawskim składa się z minimalistycznego projektu z akcentem retro. Zazwyczaj jest on pomalowany w jasnych kolorach, takich jak biały i...

Czytaj Więcej

Jak zrobić wezgłowie z klocków drewnianych

Wykonanie własnej deski szczytowej pozwoli Ci zdobyć kilka poważnych punktów za styl - bez uszczerbku dla Twojego portfela. Ta deska z bloków DIY wykonana z 1-calowych plasterków drewna o grubości 4x4 cali jest idealnym elementem do Twojej sypialni. Drewno wnosi naturalny element, ponieważ subtelny wzór jest uformowany z wzoru słojów drewna. My zrobiliśmy nasz dla łóżka queen-size, ale ten projekt może pomieścić każdy rozmiar materaca. Sprawdź nasze kroki poniżej, aby zobaczyć, jak zrobić swój własny.

Co potrzebujesz

  • Trzy słupki cedrowe o wymiarach 4 "x4 "x8'
  • Piła do cięcia
  • Papier ścierny
  • 1 kwarta bezbarwnej bejcy
  • Czysta ściereczka
  • 1/2" MDF 4'x8'
  • Klej budowlany
  • Łącznik metalowy
  • Śruby do zamocowania knagi

Krok 1: Cięcie drewna

Wytnij słupki drewniane 4x4-calowe na kawałki o grubości 1 cala, używając piły do cięcia. Jeśli przetniesz wszystkie trzy słupki, zostanie ci więcej plasterków niż potrzebujesz, ale to daje ci możliwość wyboru, które plasterki najbardziej ci się podobają. Lekko oszlifuj krawędzie.

Krok 2: Bejcowanie drewna

Zabejcuj plastry drewna zgodnie z instrukcją producenta i pozostaw do wyschnięcia.

Krok 3: Układanie plastrów

Ułóż plastry w pożądany wzór na płycie MDF. Pobaw się układaniem plastrów drewna, aby odkryć wzory, które można wykonać. My zdecydowaliśmy się na serpentyny, ale można wybrać z pierścieni, pionowe, poziome lub ukośne wzory.

Gdy kawałki są już ułożone tak, abyś był zadowolony, zmierz wysokość i szerokość. Wytnij podkład MDF o 1 cal mniejszy z każdej strony.

Krok 4: Przyklej plastry

Użyj kleju budowlanego, aby zabezpieczyć plastry drewna na miejscu na płycie MDF, pozostawiając 1-calowy zwis. Pozostaw do wyschnięcia na noc.

Krok 5: Przymocuj knagę i powieś

Przykręć połowę metalowego łącznika do tylnej części deski czołowej i przymocuj drugą połowę do ściany. Upewnij się, że jest on zainstalowany w stadninach - użyj wyszukiwarki stadnin, aby to ułatwić. Powieś tablicę na ścianie.