Najnowsze artykuły

Organizowanie komody dla dziecka

Zorganizowanie komody dla dziecka to świetny sposób, aby utrzymać niezbędne rzeczy dziecka w jednym miejscu. Niezależnie od tego, czy są to ubrania...

Czytaj Więcej
Jak urządzić biuro?
13 października 2022
Modne kolory do kuchni w 2022 r.
13 października 2022
Jak zaprojektować nowoczesną...
11 października 2022

Słonecznik meksykański

Jeśli szukasz szybko rosnącej rośliny, która przyciągnie pożyteczne owady do Twojego ogrodu, wybierz słonecznik meksykański. Ta jednoroczna roślina jest łatwa w uprawie i kwitnie non stop przez cały sezon wegetacyjny, dzięki czemu może osiągnąć nawet 6 stóp wysokości w ciągu jednego sezonu wegetacyjnego.

Kolorowe kombinacje

Choć nie jest to prawdziwy słonecznik, ta jednoroczna roślina pochodzi z Meksyku. Ze swoimi rozmytymi, gruboziarnistymi liśćmi w jasnozielonym kolorze, słonecznik meksykański jest doskonałym wyborem jako roślina wypełniająca przestrzeń w ogrodzie, a także jako tło dla innych bylin. Kwiaty najczęściej występują w ciepłych odcieniach jaskrawego pomarańczu i żółci. Kwiaty słonecznika meksykańskiego przypominają duże stokrotki z długimi, wąskimi płatkami zewnętrznymi ułożonymi wokół żółtego środka. Zasadź kilka roślin w pobliżu swojego ogrodu warzywnego, aby zwabić zapylacze i pożyteczne owady, które pomogą zwalczyć potencjalne epidemie szkodników.

Niezbędne informacje o pielęgnacji słonecznika meksykańskiego

Jednym z najprostszych sposobów na uprawę słonecznika meksykańskiego jest wysiew nasion bezpośrednio do gruntu. Należy pamiętać, aby sadzić je po ostatnim wiosennym przymrozku. Podczas sadzenia nasion należy pamiętać, aby siać je bezpośrednio na wierzchu gleby, ponieważ nasiona te wymagają światła słonecznego do kiełkowania. W ciągu zaledwie 7-10 dni powinieneś zauważyć oznaki kiełkowania. W tym momencie najlepiej rozrzedzić nieco sadzonki, tak aby były oddalone od siebie o około jedną do dwóch stóp, dzięki czemu dojrzałe rośliny będą miały wystarczająco dużo miejsca do wzrostu. Jeśli chcesz zacząć uprawę meksykańskich słoneczników od początku, można je również wysiać w pomieszczeniach zamkniętych na około 6-8 tygodni przed ostatnim mrozem. Po upływie tego terminu można je przenieść do ogrodu.

Idealnym miejscem do uprawy słonecznika meksykańskiego jest dobrze zdrenowana gleba o wilgotności od średniej do suchej. Słonecznik meksykański toleruje jednak słabe gleby. Rośliny te nie tolerują mokrej gleby ani gleby bogatej w materię organiczną, ponieważ powoduje ona, że roślina obumiera.

Aby uzyskać najbardziej imponujący pokaz kwiatów, należy sadzić meksykański słonecznik w pełnym słońcu. To również pomaga utrzymać roślinę w zwartej formie i zapobiega obijaniu się. W warunkach częściowego nasłonecznienia należy zaplanować palikowanie, aby utrzymać roślinę w pozycji pionowej. Przy uprawie słonecznika meksykańskiego należy pamiętać o usuwaniu główek roślin, aby zapewnić ciągłość kwitnienia. W bardziej tropikalnym klimacie może to także pomóc w zapobieganiu potencjalnie silnemu ponownemu rozkwitowi.