Najnowsze artykuły

Zwierzęta chronione w Polsce - które są...

Polska obfituje w różnorodność przyrodniczą, w tym wiele gatunków zwierząt, które są chronione ze względu na swój zagrożony status lub unikalność...

Czytaj Więcej
Organizowanie komody dla dziecka
13 października 2022
Jak urządzić biuro?
13 października 2022

Ogrodowe ogrzewacze gazowe - co warto wiedzieć?

Ciepło od zawsze było najważniejszym czynnikiem zapewniającym komfort życia człowieka, zapewnia przytulność i poprawia samopoczucie. Dlatego ludzie niestrudzenie wymyślali i wprowadzali do naszego życia coraz to nowe rodzaje technologii grzewczych. Jednym z najważniejszych wynalazków ludzkości pod względem zaopatrzenia w ciepło są gazowe nagrzewnice powietrza. Te urządzenia są tak nazwane ze względu na paliwo, na którym pracują. Gaz ten, najczęściej naturalny (butan lub propan), jest sprzedawany w butlach o różnej wielkości w dowolnych wyspecjalizowanych sklepach lub na stacjach benzynowych. Średnio jedna butla z gazem wystarcza na kilka miesięcy pracy, po czym należy ją uzupełnić lub wymienić na nową. Ponadto niektóre modele grzejników gazowych można podłączyć do scentralizowanego systemu zasilania gazem,

Jak działa ogrzewacz gazowy?

Korpus urządzenia wykonany jest z wytrzymałego, żaroodpornego metalu. Na spodzie obudowy znajdują się kółka - po to, aby można było łatwo przesuwać urządzenie po ogrodzie. Z powodu tej modyfikacji urządzenia te nazywane są przenośnymi grzejnikami gazowymi. Przesuwając je, możesz zmienić lokalizację ogrzewania i ogrzać nawet trudno dostępne obszary pomieszczenia czy przestrzeń na zewnątrz. Wewnętrzny element grzejny to najczęściej trwały panel ceramiczny, który bardzo dobrze odprowadza ciepło. Część wewnętrzna, taka jak wymiennik ciepła, wykonana jest z wysokiej jakości stopów żeliwa. Aby praca nagrzewnicy była całkowicie bezpieczna, posiada zamkniętą komorę spalania, a także specjalny czujnik, który zatrzymuje dopływ gazu w przypadku nagłego zaniku płomienia zapłonowego. W ten sposób przedostawanie się gazu do pomieszczenia staje się po prostu niemożliwe, co oznacza, że wykluczona jest możliwość zatrucia go oparami.

ogrzewacz gazowy kratki umbrella

Źródło: stadtwerklehen.at

Gaz

Do działania większości grzejników gazowych potrzebny jest nie tylko gaz, ale także prąd elektryczny, ponieważ za jego pomocą urządzenie obraca wewnętrzny wentylator i działa system samokontroli. Istnieje jednak wyjątek w postaci takiej rodziny urządzeń grzewczych jak konwektorowe grzejniki gazowe. Są to urządzenia działające na zasadzie konwekcji, czyli rozpraszania energii cieplnej w wyniku podgrzania do wysokiej temperatury specjalnych elementów przewodzących ciepło. Ogólnie rzecz biorąc, konwektorowe grzejniki gazowe są znacznie wygodniejsze w obsłudze w porównaniu z ich odpowiednikami.

Wygoda i funkcjonalność

Podstawą grzejnika jest tylko butla z gazem, choć schowana w metalowej obudowie ochronnej. Taka obudowa oprócz ochrony spełnia również pewne funkcje estetyczne. Żelazny korpus, nie boi się zimna, deszczu ani śniegu. Takie urządzenie jest łatwe w montażu i transporcie, pomimo imponujących rozmiarów. Zewnętrzne ogrzewacze gazowe przydadzą się na terenach otwartych do rekreacji, przy ogrzewaniu placów zabaw lub atrakcji, czy dla osób posiadających domek letniskowy lub ogródek. Są całkowicie nieszkodliwe pod względem wpływu na ludzi, zwierzęta, przedmioty i ogólnie środowisko. Wszystkie urządzenia grzewcze posiadają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Są małe, bardzo ekonomiczne, praktyczne i wygodne. Takie grzejniki działają na jednorazowe naboje gazowe i zużywają tylko do 100 gramów paliwa na godzinę. Bez problemu zmieszczą się w nawet najmniejszym, ogrodzie.