Najnowsze artykuły

Organizowanie komody dla dziecka

Zorganizowanie komody dla dziecka to świetny sposób, aby utrzymać niezbędne rzeczy dziecka w jednym miejscu. Niezależnie od tego, czy są to ubrania...

Czytaj Więcej
Jak urządzić biuro?
13 października 2022
Modne kolory do kuchni w 2022 r.
13 października 2022
Jak zaprojektować nowoczesną...
11 października 2022

Trawa wielokwiatowa

Switchgrass, wytrzymała trawa ozdobna, która jest odporna na różne trudne warunki, dodaje ogrodowi zarówno tekstury, jak i koloru. Z czasem będzie się powoli rozprzestrzeniać i tworzyć wspaniałe pionowe akcenty w każdym miejscu, w którym zostanie posadzona. Ta ciepła trawa sezonowa kwitnie w połowie lub pod koniec lata. W zależności od odmiany i kultywarów, niektóre z nich mają liście zmieniające kolor jesienią. To coś więcej niż tylko roślina krajobrazowa, trawa rozłogowa będzie się dobrze rozwijać także w dużych pojemnikach.

Kolorowe kombinacje

Trawa wielokwiatowa przeszła długą drogę od bycia zwykłą trawą, która dominowała na rodzimych preriach wysokotrawiastych Ameryki Północnej. Wiele z ostatnio wprowadzonych odmian zapewnia dłuższe pokazy kolorów, w tym odmiany o jaskrawoczerwonych i bordowych barwach. W okresie kwitnienia niektóre odmiany trawy rozłogowej mogą poszczycić się delikatnym różowym odcieniem kwiatów, dzięki czemu mogą stanowić kontrast dla odmian niebieskich. Jesienią pokaz się nasila, a wiele odmian o czerwonym zabarwieniu przybiera bogaty bordowy kolor, podczas gdy inne odmiany przybierają złoty odcień. Zimą zasuszone główki kwiatów nadają ogrodowi fakturę, zwłaszcza gdy są przyprószone śniegiem.

Pielęgnacja trawy łącznikowej

Trawa trawnikowa lubi glebę piaszczystą z dużą ilością materii organicznej. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy utrzymywać ją w stanie równomiernej wilgotności i unikać sadzenia w glebie mokrej, ciężkiej i gliniastej. Raz zasadzona trawa może poradzić sobie z suszą. Niektóre gatunki i odmiany tolerują nawet słoną mgłę. Nie martw się o nawożenie, trawa rozdzielcza ma rozbudowany system korzeniowy, który sięga głęboko w glebę, aby uzyskać potrzebne składniki odżywcze.

Aby uzyskać najbardziej żywe kolory, należy sadzić trawę rozdzielnikową w pełnym słońcu. Pomaga to również zapobiec ich przewracaniu się, ponieważ wiele odmian może osiągać spore rozmiary, nawet do 6 stóp. W zbyt dużym cieniu wiele z tych odmian, zwłaszcza starszych, przewraca się, jeśli nie są podpierane. Pełne słońce zapewnia także najlepsze kwiaty.

Trawa rozłogowa jest rośliną niewymagającą zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych, aby dobrze się rozwijać. Późną zimą lub wczesną wiosną, przed pojawieniem się nowych przyrostów, należy przyciąć stare liście do wysokości kilku centymetrów nad ziemią. Ze względu na swój gęsty, wolno rozrastający się pokrój rośliny te tworzą solidne kępy liści, które mogą łatwo zadusić chwasty. W miarę starzenia się, centra tych roślin mogą zacząć zamierać. Jeśli tak się stanie, należy wykopać roślinę i podzielić ją, aby przywrócić jej energię i kontynuować wzrost.