Najnowsze artykuły

Długowieczne krzewy do ogrodu. Sprawdź...

Ogród to miejsce, które daje nam wiele radości i satysfakcji, zwłaszcza gdy możemy podziwiać jego roślinność przez wiele lat. Jednym z kluczowych...

Czytaj Więcej
Organizowanie komody dla dziecka
13 października 2022
Jak urządzić biuro?
13 października 2022
Modne kolory do kuchni w 2022 r.
13 października 2022

Kwiaty Kolumby

Kolumby Kolumby mają naprawdę wyjątkowo wyglądające kwiaty. Ich zwisający kształt przypominający dzwonek i ostrogi z tyłu sprawiają, że nie ma nic innego, co mogłoby się z nimi równać. Ponieważ kolibry kwitną w niemal wszystkich kolorach, te łatwe w uprawie byliny są popularnymi roślinami ogrodowymi. Ponadto same rozsiewają się po ogrodzie, co pozwala zaoszczędzić kłopotu z corocznym wysiewaniem nasion!

Kolorowe kombinacje

Te radosne rośliny zaczynają kwitnąć pod koniec sezonu cebulowego, dodając kolorytu właśnie wtedy, gdy ogród tego potrzebuje. Ich delikatne, niebiesko-zielone liście również pięknie prezentują się w ogrodzie. A ponieważ rosną w wielu różnych środowiskach, w tym w wilgotnych lasach i skalistych alpinariach, na pewno znajdziesz gatunek kolumby dla siebie.

Niezbędne informacje na temat pielęgnacji kolombinów

Kolumby to łatwe w uprawie byliny, które nie wymagają zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych. W zależności od gatunku, idealne warunki mogą się różnić. Wśród kolumn jest kilka gatunków wysokogórskich, które najlepiej radzą sobie w chłodnych warunkach pogodowych, w pełnym słońcu i na dobrze zdrenowanych glebach. Bardziej pospolite gatunki pochodzą zwykle z terenów leśnych i preferują gleby o równomiernej wilgotności. Kolumby nie lubią długotrwałej wilgoci - to pewny sposób na gnicie roślin.

Ważne jest, aby pamiętać, że kolumbiny są bylinami o chłodnej porze roku i nie przepadają za gorącym i wilgotnym latem, zwłaszcza odmiany alpejskie. Jeśli uprawiasz kolibry w ogrodzie, w którym lato jest gorące i wilgotne, zapewnij im popołudniowy cień. Niektóre gatunki przechodzą latem w stan spoczynku, a jesienią odrastają z liści.

Kolumby to dość krótkowieczne byliny, które obficie rozsiewają się w ogrodzie. Ze względu na możliwość krzyżowania z innymi odmianami kolumn większość sadzonek nie przypomina rodziców. Często wracają one do prostszych typów i wspólnych kolorów. Jeśli chcesz zachować konkretną odmianę, najlepiej jest wypielić wszystkie niechciane siewki i utrzymać główną roślinę tak szczęśliwą, jak to tylko możliwe.