Nëse një natë dimri një udhëtar Italo Calvino

ISBN:

Published:

Paperback

284 pages


Description

Nëse një natë dimri një udhëtar  by  Italo Calvino

Nëse një natë dimri një udhëtar by Italo Calvino
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, RTF | 284 pages | ISBN: | 6.33 Mb

Është një roman mbi kënaqësinë e leximit të romaneve- protagonist është vetë lexuesi, i cili për dhjetë herë rresht fillon të lexojë një libër që për disa arsye që janë jashtë vullnetit të tij, nuk arrin ta mbarojë. Më është dashur kështu, të shkruaj fillimet e dhjetë romaneve autorësh imagjinarë, të gjithë në një farë mënyre, të ndryshëm nga unë dhe të ndryshëm nga njëri-tjetri.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Nëse një natë dimri një udhëtar":


acapolko.pl

©2012-2015 | DMCA | Contact us