Najnowsze artykuły

Zabezpieczanie krokwi przed grzybami oraz...

Wszystkie elementy, które wchodzą w skład więźby dachowej, muszą odznaczać się nienaganną jakością. Są jednak czynniki, które mogą wpłynąć...

Czytaj Więcej

Organizacja przestrzeni jadalnej

Kuchnie, pokoje rodzinne i wydzielone jadalnie oferują możliwości stworzenia wygodnych, atrakcyjnych miejsc do spożywania posiłków. Rozważ poniższe opcje, aby stworzyć praktyczne i ładne miejsca do spożywania posiłków w swoim domu.

Miejsce do siedzenia przy wyspie lub półwyspie: Przedłuż blat wyspy lub półwyspu, aby stworzyć nawis, który zaprasza do ustawienia rzędu stołków.

Lada na wysokości stołu: Zintegruj stół na jednym końcu wyspy lub półwyspu, aby uzyskać swobodne miejsce do siedzenia na wysokości stołu, a nie na poziomie baru.

Jedzenie w kuchni: Stół i krzesła ustawione wygodnie w kuchni z jadalnią oszczędzają kroki. Oprócz tego, że jest to miejsce do spożywania posiłków, zapewnia również miejsce do rozmów, odrabiania lekcji lub spotkań towarzyskich z kucharzem.

Kącik śniadaniowy: Umieszczony tuż przy kuchni, kącik śniadaniowy jest świetną opcją na nieformalne posiłki z dala od bałaganu w pracy.

Bankiet: Jednym z najlepszych sposobów na wciśnięcie dodatkowego siedzenia w ciasną przestrzeń jest zbudowanie bankietu wzdłuż ściany. Bankiet może być zaprojektowany dla kuchni, jadalni lub sąsiedniego zakątka.

Jadalnia: Aby jadalnia była bardziej formalna, wybierz dedykowaną przestrzeń jadalną oddzieloną od kuchni. Jadalnia może być również częścią pokoju rodzinnego, co daje jej potencjał do pełnienia funkcji formalnej lub swobodnej jadalni - i daje wiele możliwości jej wykorzystania.

Aranżacje przestrzeni jadalnej

Dopasuj ustawienie mebli w strefie jadalnej do swojego stylu rozrywki oraz rozmiaru i kształtu pokoju, korzystając z tych szybkich wskazówek.

Zaplanuj towarzystwo. Zmierz jadalnię i zastanów się, ile osób może wygodnie usiąść wokół stołu, który pasuje do tej przestrzeni. Okrągłe stoły, szczególnie te z podstawami, pozwalają ludziom tłoczyć się wokół, podczas gdy stoły prostokątne narzucają ograniczenia. Pozostaw co najmniej 32 cale wokół stołu, aby krzesła miały miejsce do wyciągnięcia. Jeśli za miejscem do siedzenia znajduje się chodnik, pozostaw 44 cale całkowitego prześwitu, wliczając chodnik, pomiędzy miejscem do siedzenia a ścianą lub przeszkodą.

Wykorzystaj moc światła. Powieś żyrandol tak, aby jego najniższy punkt znajdował się 30-34 cale od blatu stołu. Dołącz dodatkowy przewód, aby oprawa mogła wisieć prosto w dół lub zwisać na jedną stronę - co pozwoli Ci przesuwać stół w zależności od wielkości tłumu.

Maksymalnie wykorzystaj swoje atuty. Jeśli chcesz użyć dużego stołu w małym pomieszczeniu, rozważ taki ze szklanym blatem, aby zminimalizować skalę wizualną. Możesz też zastąpić nieporęczny kredens wąską półką na naczynia. Aby uzyskać jak największą elastyczność, zainwestuj w stół z opuszczanymi liśćmi.

Przygotuj się naprzeprowadzkę. Zanim kupisz nowy stół, zmierz, czy zmieści się przez drzwi, po schodach i w ciasnych kątach. Zdejmowane nogi są dodatkowym atutem.

Zapotrzebowanie na miejsce do siedzenia

Użyj tych liczb z National Kitchen and Bath Association, aby określić minimalną przestrzeń do włączenia dla każdego siedzącego diner.

Wysokość stołu / lady: 30 cali

Szerokość: 24 cale

Odstęp na kolana: 18 cali

Wysokość stołu/blatu: 36 cali

Szerokość: 24 cale

Odstęp od kolan: 15 cali

Wysokość stołu / lady: 42 cale

Szerokość: 24 cale

Miejsce na kolana: 12 cali

Zalecenia dotyczące komfortu

Jeśli przestrzeń na to pozwala, zapewnij nieco więcej miejsca na łokcie, wybierając miejsca siedzące o wysokości 28-34 cali, szerokości 30-36 cali i głębokości 19 cali, aby lepiej dopasować się do osób o różnym wzroście i możliwościach. Zalecana minimalna przestrzeń na kolana, zapewniająca pełną dostępność przy stole lub ladzie, to 36 cali szerokości, 27 cali wysokości i 19 cali głębokości.

Wskazówki dotyczące przestrzeni jadalnej

  • Użyj dywanu, aby wyznaczyć strefę jadalni na otwartym planie. Tutaj stół w starym stylu wiejskim i krzesła z postarzanymi elementami nadają jadalni swobodny wygląd. Aby wycisnąć więcej miejsca do siedzenia, wybierz krzesła bez podłokietników.
  • Owiń swoją jadalnię swobodną elegancją, używając pokrowców lub podkładek na krzesła, aby urozmaicić zwykłe krzesła.
  • Wstaw sofę lub ławkę do stołu jadalnego, aby naśladować swobodną atmosferę bankietowych siedzeń bez konieczności decydowania się na wbudowane krzesła.

Słowniczek tapicerki do siedzenia w jadalni

Tkaniny do użytku wewnętrznego i zewnętrznego rozwinęły się poza sztywne paski markizowe - nawet do okazałych splotów szenilowych i aksamitnych, które są odporne na plamy i blaknięcie.

Bawełna jest wygodna, trwała, łatwa do czyszczenia i ekonomiczna - to świetny wybór dla mebli używanych codziennie. Ponadto, doskonale przyjmuje barwniki i jest odporna na działanie promieni słonecznych.

Chintz to błyszcząca tkanina bawełniana, jednolita lub wzorzysta, która pochodzi z Indii. Z mocnym żywicznym wykończeniem, jest bardzo odpowiednia na tapicerkę i pokrowce.

Wełna jest prawdopodobnie najbardziej uniwersalnym włóknem naturalnym. Łatwa do czyszczenia i odporna na ścieranie, trwała tapicerka wełniana zachowuje swoje piękno przez wiele lat.

Gingham to tkanina bawełniana lub z domieszką bawełny o gładkim splocie z wzorem w kratkę. Dzięki zaletom bawełny, gingham wygląda jak dom w pomieszczeniach w stylu wiejskim.

Mikrozamsz to syntetyczna tkanina utworzona z maleńkich włókien. Choć naśladuje elastyczny zamsz, jest bardzo odporny na zabarwienia oraz plamy i zapachy.