Najnowsze artykuły

Ogrodowe ogrzewacze gazowe - co warto...

Ciepło od zawsze było najważniejszym czynnikiem zapewniającym komfort życia człowieka, zapewnia przytulność i poprawia samopoczucie. Dlatego ludzie...

Czytaj Więcej

Stroiki wielkanocne 2021. Inspirujące pomysły na ozdoby wielkanocne

Chyba nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie radosnych, wiosennych Świąt Wielkanocnych bez tradycyjnych stroików. Oczywiście ten szczególny czas ma przede wszystkim wymiar duchowy, ale przygotowywanie takich pięknych dekoracji jest równie ważne. Wspólne malowanie jajek wielkanocnych i tworzenie świątecznych ozdób to czysta przyjemność, ale przy okazji budujemy i wzmacniamy też więzi z naszymi bliskimi. W tym czasie naprawdę czujemy, że jesteśmy razem, co jest wyjątkowo istotne w tych niespokojnych czasach. Warto więc czas społecznej izoalcji wykorzystać na coś pozytywnego, przygotowując razem z bliskimi wyjątkowe stroiki wielkanocne.

Stroiki wielkanocne 2021 - modne kolory

Pamiętajmy, że nasze ozdoby wielkanocne, niezależnie od tego czy zrobimy je sami, czy może zdecydujemy się na zakup gotowych, powinny odzwierciedlać radość związaną z budzącą się do życia naturą. Takie wiosenne dekoracje powinny mieć więc odpowiednie kolory. W stroikach tego typu najczęściej używa się barwy czerwonej, żółtej, zielonej i pomarańczowej, które wzbudzają w nas pozytywne uczucia. Bardzo często wykorzystuje się także elementy w kolorach pastelowych, które świetnie komponują się z bielą. Świetnie sprawdzą się w tym przypadku różne odcienie niebieskiego, fiolet, czy blady róż.

Stroiki wielkanocne 2021 - barwienie jajek

Tradycyjne jajka wielkanocne można zabarwić na różnorodne kolory przy pomocy naturalnych barwników. W tym celu często wykorzystuje się na przykład sok z buraka, kurkumę, liście kapusty, łupiny z orzechów włoskich albo czerwoną cebulę. Aby zabarwić jajko, najpierw musimy ugotować je na twardo. Następnie przygotowujemy wywar z wybranego przez nas naturalnego barwnika i wrzucamy do niego ugotowane jajka. Do wrzątku warto też dosypać trochę soli i wlać odrobinę octu spirytusowego, aby efekt był jeszcze lepszy. W przypadku, gdy zależy nam na uzyskaniu bardzo intensywnego koloru jajka możemy pozostawić w takiej miksturze nawet na całą noc. Takie kolorowe pisanki już same w sobie stanowią doskonałą dekorację wielkanocną. Możemy je więc ułożyć w wiklinowym koszyczku, na miseczce, albo na zwykłym talerzu, które przyozdobimy na przykład rzeżuchą, baziami albo mchem.

Stroiki wielkanocne 2021 - pisanki we wzory

Jeśli mamy trochę więcej czasu i przede wszystkim cierpliwości możemy również na skorupkach zabarwionych już jajek wydrapać różnorodne wzory przy użyciu żyletki. Świetnym sposobem na przyozdobienie jajek jest też naklejenie na nich wyciętej w odpowiednie wzory taśmy izolacyjnej albo samoprzylepnych liter. Następnie zanurzamy jajka w barwniku, czekamy i po zafarbowaniu skorupki odklejamy taśmy. W ten sposób możemy uzyskać na przykład efekt jajka w paski albo w kratkę.

Stroiki wielkanocne 2021 - kreatywne zajęcie dla najmłodszych

Dzieci uwielbiają tworzyć wielkanocne ozdoby, dlatego warto upewnić się, że będą one mogły wziąć czynny udział w ich tworzeniu. Wszelkiego typu figurki kojarzonych z tymi świętami postaciami, takimi jak króliki, kurczaczki i baranki, można w prosty sposób wykonać na przykład z rolek po papierze toaletowym, modeliny, wydmuszek, czy piłeczek pingpongowych.

Stroiki wielkanocne 2021 - szybko i elegancko

Jeśli nie mamy zbyt dużo czasu na tworzenie dekoracji świątecznych wystarczy pokryć wydmuszki lakierem do włosów w sprayu. W ten sposób uzyskamy dowolny odcień i będziemy w stanie na przykład zrobić piękną, złotą pisankę, którą przewiążemy dodatkowo wstążką.

Stroiki wielkanocne 2021 - akcent florystyczny

Doskonałym rozwiązaniem w przypadku Świąt Wielkanocnych jest też udekorowanie stołu świeżymi kwiatami, które każdemu kojarzą się z wiosną. Świetnie sprawdzą się więc w tym przypadku tulipany, żonkile, krokusy, hiacynty albo szafirki. Będą one pięknie wyglądać, a do tego sprawią, że w całym domu będzie się unosił cudowny zapach wiosny.Ślicznie prezentują się też wianuszki na drzwi, również wykonane z kwiatów przywołujących skojarzenia z wiosną. Popularne są ponadto takie elementy dekoracyjne, jak sztuczne siano w różnych kolorach i bukszpan. Mogą one idealnie dopełnić tworzone przez nas, eleganckie ozdoby świąteczne, na przykład w postaci stroika na stół.

Więcej kreatywnych pomysłów na stroiki wielkanocne znajdziesz na https://ladnydom.pl/Ogrody/56,113396,11387131,Pomysly_na_Wielkanocne_stroiki_.html.