Najnowsze artykuły

Jakie płytki do salonu z ogrzewaniem...

Mieszkanie, dom czy też biuro możemy ogrzewać na wiele sposób. Bezpośrednim źródłem ciepła może być kominek, grzejniki, piec kaflowy czy też...

Czytaj Więcej

Kwiaty Kolumby

Kolumby Kolumby mają naprawdę wyjątkowo wyglądające kwiaty. Ich zwisający kształt przypominający dzwonek i ostrogi z tyłu sprawiają, że nie ma nic innego, co mogłoby się z nimi równać. Ponieważ kolibry kwitną w niemal wszystkich kolorach, te łatwe w uprawie byliny są popularnymi roślinami ogrodowymi. Ponadto same rozsiewają się po ogrodzie, co pozwala zaoszczędzić kłopotu z corocznym wysiewaniem nasion!

Kolorowe kombinacje

Te radosne rośliny zaczynają kwitnąć pod koniec sezonu cebulowego, dodając kolorytu właśnie wtedy, gdy ogród tego potrzebuje. Ich delikatne, niebiesko-zielone liście również pięknie prezentują się w ogrodzie. A ponieważ rosną w wielu różnych środowiskach, w tym w wilgotnych lasach i skalistych alpinariach, na pewno znajdziesz gatunek kolumby dla siebie.

Niezbędne informacje na temat pielęgnacji kolombinów

Kolumby to łatwe w uprawie byliny, które nie wymagają zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych. W zależności od gatunku, idealne warunki mogą się różnić. Wśród kolumn jest kilka gatunków wysokogórskich, które najlepiej radzą sobie w chłodnych warunkach pogodowych, w pełnym słońcu i na dobrze zdrenowanych glebach. Bardziej pospolite gatunki pochodzą zwykle z terenów leśnych i preferują gleby o równomiernej wilgotności. Kolumby nie lubią długotrwałej wilgoci - to pewny sposób na gnicie roślin.

Ważne jest, aby pamiętać, że kolumbiny są bylinami o chłodnej porze roku i nie przepadają za gorącym i wilgotnym latem, zwłaszcza odmiany alpejskie. Jeśli uprawiasz kolibry w ogrodzie, w którym lato jest gorące i wilgotne, zapewnij im popołudniowy cień. Niektóre gatunki przechodzą latem w stan spoczynku, a jesienią odrastają z liści.

Kolumby to dość krótkowieczne byliny, które obficie rozsiewają się w ogrodzie. Ze względu na możliwość krzyżowania z innymi odmianami kolumn większość sadzonek nie przypomina rodziców. Często wracają one do prostszych typów i wspólnych kolorów. Jeśli chcesz zachować konkretną odmianę, najlepiej jest wypielić wszystkie niechciane siewki i utrzymać główną roślinę tak szczęśliwą, jak to tylko możliwe.