Najnowsze artykuły

Zabezpieczanie krokwi przed grzybami oraz...

Wszystkie elementy, które wchodzą w skład więźby dachowej, muszą odznaczać się nienaganną jakością. Są jednak czynniki, które mogą wpłynąć...

Czytaj Więcej

Rozdrabniacze elektryczne a spalinowe

Rozdrabniacze przydają się wielu klientom. Ich atutem jest możliwość cięcia pewnych elementów na znacznie mniejsze części. Chodzi tutaj przede wszystkim o konary, pędy czy też gałęzie. Co najważniejsze resztki, które powstają w trakcie realizowania tego procesu nie muszą być wyrzucane. Użytkownicy mogą je wykorzystać np. na swoich działkach, w roli kompostownika. Tym samym oszczędza się dużo pieniędzy. Warto zastanowić się nad zakupem odpowiedniego rozdrabniacza, ponieważ na rynku występuje wiele różnych rodzajów. 

Rozdrabniacze elektryczne - co można o nich powiedzieć?

Jednym z najpopularniejszych modeli są rozdrabniacze elektryczne. Najlepiej sprawdzają się na powierzchniach:

  • małych,
  • średnich.

Przy wyborze należy zwrócić na ich stosunkowo niewielką moc, chociaż dużo zależy od wybranego produktu. Wadą może okazać się kabel zasilający, ponieważ niesie to za sobą pewne utrudnienia i ograniczenia. Tyczy się to zwłaszcza większych działek. Rozdrabniacze elektryczne przydadzą się m.in. na terenie prywatnej posesji, są przeznaczone do użytku przydomowego.

Największą zaletą takich rozdrabniaczy jest jednak ich cicha praca oraz wysoka odporność na wibracje i uszkodzenia. Bez problemów rozdrobni się nawet najgrubsze gałęzie czy też nawet warzywa i liście. Nie są tak drogie, jak wersja spalinowa.

Rozdrabniacze spalinowe - najistotniejsze informacje dla klientów

Drugą opcją, na którą mogą się zdecydować klienci są rozdrabniacze spalinowe. Ich moc jest znacznie większa, bo może sięgać do 6 kW. Przeznaczone do dużych działek oraz rozbudowanych ogrodów. Zasilanie spalinowe sprawia, że użytkownicy nie muszą przejmować się żadnymi ograniczeniami, lecz wydają na takie urządzenia większe pieniądze.

Rozdrabniacze spalinowe pracują dość głośno, chociaż na pewno doceni się ich stabilność, mobilność, funkcjonalność i uniwersalność. Klienci bardzo je sobie chwalą.

Rozdrabniacze - do jakich prac mogą się przydać oraz z czego się składają?

Rozdrabniacze przydają się przede wszystkim do umiejętnego i sprawnego rozdrabniania gałęzi. Mogą się przydać zwłaszcza w okresie jesiennym lub w trakcie realizowania wiosennych porządków. Składają się z solidnej obudowy i urządzenia tnącego. W ich składzie klienci znajdą też noże, które będą odpowiadać za posiekanie gałęzi oraz innych elementów na bardzo drobne kawałki. Istnieją modele wyposażone w specjalne kosze, do których wrzuci się wszystkie uzyskane drobiny.

Rozdrabniacze pełnią nieocenioną rolę w procesie porządkowania własnej działki oraz ogrodu. Dzięki nim wszelkie czynności porządkowe przebiegają bezbłędnie i nie są zbyt czasochłonne. Na większej przestrzeni lepszym wyborem będą rozdrabniacze spalinowe, lecz jeśli ktoś patrzy na kwestie finansowe może wziąć pod lupę wersję elektryczną.

Istnieją modele z nożami ślimakowymi, walcami zębatymi oraz turbinami. Każde urządzenie powinno być dokładnie przeanalizowane, najlepiej w porozumieniu z doświadczonym ekspertem. Na tej podstawie można porównać wszystkie dostępne produkty, a następnie zdecydować się na idealny rozdrabniacz na własną działkę lub do przydomowego ogrodu. 

Szczegółową analizę łuparek spalinowych i elektrycznych znajdziesz na https://obrobkadrewna.eu/narzedzia-ogrodowe/luparka-spalinowa-czy-elektryczna-ktora-wybrac/onpe_ilfx.