Najnowsze artykuły

Ogrodowe ogrzewacze gazowe - co warto...

Ciepło od zawsze było najważniejszym czynnikiem zapewniającym komfort życia człowieka, zapewnia przytulność i poprawia samopoczucie. Dlatego ludzie...

Czytaj Więcej

Jak uporządkować swoje ubrania zimowe w najbardziej efektywny sposób

Czy zdarzyło Ci się kiedyś zrobić krok za blisko wejścia zimą? Chcąc nie chcąc, wdepnąłeś w małą kałużę, sączącą się gdzieś obok góry pokrytych śniegiem płaszczy i butów. Wszyscy znamy to uczucie - nie ma nic gorszego niż mokra skarpeta. Dlatego właśnie wymyśliliśmy mądrzejsze sposoby na przechowywanie zimowego ekwipunku. Te rozwiązania nie skończą się kałużą i są na tyle proste, że nawet dzieci będą w stanie je utrzymać! Zwróć na nie szczególną uwagę, jeśli kochasz swoje drewniane podłogi. Uszkodzone przez wodę panele to koszmar właścicieli domów.

1. Od kuchni do łazienki

Stojaki chłodzące nie są przeznaczone tylko dla Twojej ulubionej partii ciasteczek. Ustaw mokre buty na tym poręcznym narzędziu kuchennym, które pozwala na ociekanie śniegu. Nie zapomnij tylko o wodoodpornej tacce z solidnym brzegiem, która znajdzie się pod metalowymi stojakami!

2. Czapki, rękawiczki i szaliki - ojej!

Zamień swoje przepełnione szuflady i kosze z różnymi zimowymi rzeczami na zorganizowane, oznaczone wiadra. Wszystko zostaje starannie w swój miejscu i metalowi wiaderka robią mię łatwy zrzucać jakaś stojącą wodę który topił dno.

3. Wysuwane tace

Twoje wysokie buty zimowe nie zmieszczą się w tych, ale twoje kapcie domowe będą! Obuwie, które chcesz utrzymać w suchości, powinno pozostać jak najdalej od podłogi, gdy znajduje się w pobliżu wejścia. Utrzymywać one w wysuwanych tacach robić pantoflom łatwym jak ewentualny wsuwać i usuwać gdy ty potrzebujesz one.

4. Na sznurku

Nie wyrzuciłbyś mokrych ubrań z pralki na stos do wyschnięcia, więc dlaczego płaszcze i spodnie śniegowe miałyby być inne? Użyj dużych klamerek, aby powiesić do wyschnięcia swój pokryty śniegiem sprzęt. Dodatkowy trik: W przypadku bardzo ciężkich płaszczy użyj klipsów do wiórów, które mają mocniejszy uchwyt.

5. Myjka elektryczna

Ślady śniegu nie będą miały szans w starciu z tym potężnym urządzeniem. Jeśli szukasz kompletnej metamorfozy łazienki, rozważ zainstalowanie tego mini prysznica do butów. Potężny strumień zmyje wszelkie ślady brudnej brei do odpływu.

6. Pionowe przechowywanie

Ile razy zdarzyło Ci się przypadkowo wyjść z domu z niedopasowanymi rękawiczkami? Unikaj rodzinnego zamieszania, przechowując czapki, rękawiczki i szaliki w wiszącej półce na buty. Ten ponownie wykorzystany element daje każdemu członkowi rodziny jego własną, wyznaczoną strefę, w której rękawiczki mogą wyschnąć.

7. Osłona przeciwśnieżna

Zbyt dużo wody ściekającej z ekwipunku może poważnie zaszkodzić Twoim ścianom. Chroń je za pomocą dużej powierzchni tablicy korkowej, która będzie odprowadzać topniejący śnieg. Latem zamienia się ona w rodzinną strefę dowodzenia!

8. Mocne i solidne

Kupując haki do błotnika lub przedpokoju, pamiętaj o swoich najcięższych płaszczach. Kurtki wiosenne mogą zmieścić się na małych, dekoracyjnych kołkach, ale podczas kilku mroźnych miesięcy, będziesz wdzięczny za mocne, solidne haki.

9. Stojak na ubrania w stylu "Dressed-Up

Piękne płaszcze w grochy zasługują na coś lepszego niż rzucanie ich w kąt. Zachowaj ich wspaniały kształt, wieszając je na stojaku na ubrania z odzysku. To doda więcej miejsca do ciasnej szafy na płaszcze dla nieestetycznych przedmiotów, takich jak łopaty śnieżne, które trzeba ukryć.

10. Nieporęczny bungalow

Nie da się ukryć, że zimowy sprzęt nie jest najładniejszą odzieżą wierzchnią. Obszerne dzianiny, zbyt duże kieszenie i poplamione błotem pośniegowym buty pełnią bardziej funkcję niż modę. Trzymaj te rzeczy w zasięgu ręki, ale poza zasięgiem wzroku, zakładając na stolik w wejściu pokrowiec z materiału. Goście nigdy nie odgadną Twojego sekretu na wolny od bałaganu dom w środku stycznia.